Logowanie

Pamiętaj, że w celu pełnej funkcjonalności twojego konta podczas jego zakładania (możliwość rejestracji na spotkania, rekolekcje itp.) musisz podać: 1) w nazwie swój numer telefonu 2) w nazwie użytkownika podać pełne imię i nazwiskoGościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 184 gości 
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Co w duszy gra...
Szczęść Boże ..
Czy myśli Samobójcze są Grzechem ..
a drugie pytanie to ..Co oznacza Spoczynek w Duchu Świętym
-------------------------------------------------------------------------------
Witaj Olu!

1. Myśli samobójcze nie są grzechem, ale sygnalizują problem. Mogą być oznaką depresji. Ponieważ każdy z nas ma prawo, ale i obowiązek dbać o swoje zdrowie psychiczne i duchowe, grzechem jest nic z tym nie robić. Gdy stan przygnębienia się przedłuża trzeba działać. Warto poradzić się zaufanego (!) przyjaciela i / lub psychologa. Dobrze jest porozmawiać o takich pokusach z kapłanem.

2. Tak zwany spoczynek w Duchu Świętym można często zaobserwować podczas tak zwanej modlitwy charyzmatycznej, często, choć nie tylko w czasie modlitwy wstawienniczej. Czasami podczas np. rekolekcji, głoszonych przez charyzmatyków, mogą zdarzyć się upadki pochodzące wyłącznie z nastawienia psychicznego - "inni "polecieli", to i ja muszę". Jeżeli jednak człowiek przeżywa takie modlitwy autentycznie, to jest to sprawa indywidualna. Jeżeli się przydarzy, jest to tylko zewnętrzny znak. To, co łaska Boża czyni w nas zauważa się później. Czasem już po chwili, czasem nawet po kilku miesiącach. A co może zdziałać łaska? Mogą to być uzdrowienia z chorób fizycznych, zranień psychicznych, czy duchowych. Może zostać wysłuchana prośba za inną osobę, jeżeli taka była nasza intencja. W każdym razie taki upadek nie wiąże się z utratą przytomności,nigdy nie jest niebezpieczny dla zdrowia, i jako taki jest tylko znakiem zewnętrznym Bożego działania. Pan Bóg działa także wtedy, gdy dana osoba nic nie czuje, bo On zna serce każdego człowieka i wie doskonale, z czym kto do Niego przychodzi.

Życzymy Ci wielu łask Bożych
Julek i Hanna

 
Data wysłania: 23 sierpień 2011
Wysłane przez: Aleksandra
Poszukuje.., Morąg
Skąd wiadomo, ze Bóg kocha człowieka? Jeśli ktoś nie potrafi kochać i nie doświadczył miłości jest w stanie uwierzyć w miłość Boga?
-------------------------------------------------------------
Bóg stworzył człowieka z miłości. Więcej, On wymyślił, zaprojektował i stworzył każdego z nas, by każdy człowiek był szczęśliwy. Mówi o tym Pismo Święte, na przykład w księdze Jeremiasza „Ukochałem Cię odwieczna miłością” (Jr 31,3). Niestety, nie doświadczamy Bożej miłości w pełni, czasem wcale. Jest to skutek grzechu. Mojego grzechu i grzeszności tych, którzy żyją wokół mnie. Grzech odcina nas od Boga. Te relację miłości Bóg odbudował poprzez Wcielenie – przyjście na świat Jezusa Chrystusa, który sam nam o tym powiedział - „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony” (Ewangelia wg św. Jana 3, 16-17). Jezus Chrystus, będąc Bogiem, dla nas stał się człowiekiem i umarł na krzyżu, by wziąć na siebie grzechy każdego człowieka, odkupić je swoją męką i śmiercią. Jezus Chrystus zmartwychwstał, pokonując grzech i śmierć, przywracając nam dostęp do Bożej miłości. Każdy człowiek może doświadczać tej miłości, jeżeli przyjmie Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Zaproś Jezusa do swojego życia, uczyń Go swoim Panem i Zbawicielem! Możesz wypowiedzieć to zaproszenie własnymi słowami. Jeżeli to zrobiłaś, Jezus, jako twój Pan, daje ci Ducha Świętego, który otwiera cię na miłość Bożą, na Jego działanie. Może jeszcze tego nie czujesz, ale twoje serce zmienia się. Dzięki Duchowi Świętemu stajesz się w pełni częścią wspólnoty Kościoła, byś mogła w niej wzrastać. Pan Jezus mówi: „Ja jestem krzewem winnym – wy latoroślami” (Ewangelia wg św. Jana 15, 5). Wszczepieni w Chrystusa, tworzymy Kościół, w którym możemy pielgrzymować do Ojca i innym głosić Chrystusa!

Jeszcze kilka refleksji o miłości Boga z zapisków ks. Jana Twardowskiego:

„Stale mówimy: Bóg nas kocha przez ludzi, Bóg przeze mnie
kocha innych, tak mam kochać ludzi, by przeze mnie kochał
Bóg.

Co to znaczy, że Bóg nas kocha? Całuje nas przez sen, głaszcze
po głowie?
Człowiek Bogu jest potrzebny, bo Bóg chce kochać przez
ludzi.
Muszę odnaleźć tych, przez których Bóg mnie kocha, a potem
postawić sobie pytanie: Czy ja jestem tym, przez kogo
Bóg może kochać? Czy jestem Bogu potrzebny? Czy mogę
powiedzieć, że Bóg kocha przeze mnie?

Skąd wiem, że Bóg mnie kocha?
Bóg nie może nie kochać, bo nie byłby sobą. Dlatego stał się
człowiekiem, by kochać człowieka. Miłość Boga Ojca do nas
jest miłością do swojego Syna. Gdyby nas nie kochał, nie kochałby
własnego Syna

Bóg kocha człowieka ciągle i wiernie, szuka go. Miłość miłości
szuka i wciąga w siebie. My mamy dać się wciągnąć, dać
się porwać w miłość Boga.”

Deus Caritas Est!
Julek i Hania
 
Data wysłania: 22 sierpień 2011
Wysłane przez: Magdalena
jestem studentką, z Gniezna

<< Start Poprzedni 1 Następny Ostatni >>

Strona 1 z 1


Dodaj swoje pytania.
* pola wymagane.
Twoje Imię:*
Email:*
Napisz coś o Sobie:
Skąd jesteś?:
Twoja WWW:
Twoje zdjęcie:
Obrazek nie powinien być większy niż 500x500 px i 250 kb
Kod bezpieczeństwa:
Wpisz kod bezpieczeństwa tutaj:*
Jest to miejsce na Twoje pytania dotyczące życia, wiary, nauki Kościoła. Wiele osób boryka się różnymi problemami, kryzysami wiary, swojej tożsamości, a nie wie jak o to wprost zapytać rodziców, rówieśników, nauczycieli, czy księdza. Chcemy wraz z Wami szukać odpowiedzi, ale już samo postawienie problemu jest ważne i wiele uświadamia. Żadne z pytań nie pozostanie bez odpowiedzi!:*

 

Powered by RS Web Solutions

 

  • 2012-12-15

    "Eliasz istotnie przyjdzie i wszystko naprawi." Mt17,11 "Msza święta centrum życia mego." bł. Bronisław Markiewicz

BLOG BEZ PIUSKI

Patron medialny

gototop
casus telefon
casus teleon
casus telefon